Noticies Junta Local Fallera

ÚLTIMES NOTICIES

 

 

Un any més les comissions falleres han omplit els carrers de Cullera de color, música i balls amb les diferents comparses que han desfilat en la tradicional cavalcada de disfresses de les Festes Majors. Les comissions guardonades han estat les següents:

 

1 Sant Antoni de la Mar

2 Port

3 Raval de Sant Agustí

4 Plaça d'Espanya

5 Taüt

Des de la JLFC volem donar l’enhorabona a totes les comissions pel magnífic treball realitzat i el seu esforç per dur endavant un espectacle d’aquesta magnitud. 

 

La Junta Local Fallera ha participat en la processó de “La Baixà” de la nostra patrona juntament amb tots els fallers i falleres de les diferents comissions cullerenques. 

🏆🔥 PREMIS FALLES 2023 

🏅Premi Crítica Local: Falla Rei en Jaume I

 

🔥 FALLES INFANTILS 🔥

 

🥇Primer premi Interés turístic: Falla Raval de Sant Agustí

🥈Segon premi Interés turístic: Falla Passeig-Mercat

 

Secció Segona

Enginy i Gràcia: Falla Plaça Alboraia

 

Primer premi: Falla Plaça Alboraia 

Segon premi: Falla Plaça Mongrell

Tercer premi: Falla Xúquer

Quart premi: Falla Avda. País Valencià

Cinqué premi: Falla Faro Mar

Sisé premi: Falla Bulevar

Seté premi: Falla El Raconet

 

Secció Primera

Enginy i Gràcia: Falla Rei en Jaume I

 

Primer premi: Falla Rei en Jaume I

Segon premi: Falla El Canet

Tercer premi: Falla del Port

Quart premi: Falla Plaça d’Espanya

 

Secció Especial

Enginy i Gràcia: Falla Taüt

Primer premi: Falla Taüt

Segon premi: Falla Raval de Sant Agustí 

Tercer premi: Falla La Bega

Quart premi: Falla Sant Antoni de la Mar

Cinqué premi: Falla Passeig-Mercat

 

🔥 PREMIS FALLES GRANS 🔥

🥇Primer premi Interés Turístic: Falla Raval

🥈Segon premi Interés Turístic: Falla Taüt

 

Secció Segona

Enginy i Gràcia: Falla El Canet 

 

Primer Premi: Falla Xúquer

Segon Premi: Falla El Canet

Tercer Premi: Falla Plaça Alboraia 

Quart Premi: Falla Avda. País Valencià 

Cinqué Premi: Falla Bulevar

Sisé Premi: Falla Faro Mar 

 

Secció Primera

Enginy i Gràcia: Falla La Bega 

 

Primer Premi: Falla La Bega 

Segon Premi: Falla Plaça d’Espanya

Tercer Premi: Falla Plaça Mongrell 

Quart Premi: Falla Rei en Jaume

Cinqué Premi: Falla del Port

Sisé Premi: Falla El Raconet 

 

Secció Especial

Enginy i Gràcia: Falla Sant Antoni de la Mar

Primer premi: Falla Taüt

Segon premi: Falla Sant Antoni de la Mar

Tercer premi: Falla Passeig-Mercat

Quart premi: Falla Raval Sant Agustí 

 

👏🏼👏🏼👏🏼 Enhorabona a tot@s!!!

Les comissions falleres de Cullera van recollir en la vesprada d'ahir, de la mà de la Fallera Major de València, els banderins dels premis a la Promoció de l’Ús del Valencià en els llibrets de falla en un acte organitzat per la Conselleria de Cultura.

 

Recull fotogràfic: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02D9r8obzCEGz6CQh9dFMUCW4vayS146V5agDoHpimeumXGucdgmEpbmFrAkDbN2uQl&id=100064321647152

 

PREMIS MILLORS NINOTS DE SECCIÓ I NINOTS INDULTATS

FALLES 2023

 

El lliurament de premis ha quedat de la següent manera:

  • Falles infantils:

🏅Millor Ninot Infantil de la Secció Especial: Falla Raval de Sant Agustí

🏅Millor Ninot Infantil de la Secció Primera: Falla Rei en Jaume

🏅Millor Ninot Infantil de la Secció Segona: Falla Plaça Alboraia

 

NINOT INDULTAT FALLES INFANTILS: Falla Raval de Sant Agustí

 

  • Falles Grans:

🏅Millor Ninot de la Secció Especial: Falla Sant Antoni de la Mar

🏅Millor Ninot de la Secció Primera: Falla Plaça Mongrell

🏅Millor Ninot de la Secció Segona: Falla Plaça Alboraia

 

NINOT INDULTAT FALLES GRANS: Falla Sant Antoni de la Mar

 

Enhorabona a totes les comissions guardonades!!

 

Podeu visitar l'exposició seguint el següent horari de visita:

🗓️de dimarts a diumenge
⏱️de 10h a 13h i de 17:30 a 20:30h

🗓 Fins al 15 de març